Položek: 181-186 z celkem: 218   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Velikonoce v MŠ

V mateřské škole jsme slavili Velikonoce. Prostřednictvím uvedeného tématu se děti seznamovaly s tradicí Velikonoc. Dozvěděly se, proč slavíme Velikonoce, poznávaly a pojmenovávaly symboly Velikonoc, seznamovaly se s velikonočními zvyky.  Vyráběli jsme spoustu výrobků na toto téma a hráli různé hry s touto tématikou.

Při jarních procházkách se děti učily vnímat probouzející se přírodu.

Duben

Medová snídaně

Základní a mateřská škola se v tomto školním roce přihlásila do projektu Ministerstva zemědělství „Medová snídaně.“ Cílem této akce je propagování zdravého stravování, medu a včelařství. Do školky byl kromě čerstvého chleba, másla a jablek dodán výborný med od včelaře pana Vladimíra Davídka z Černous.

Děti se samy podílely na přípravě snídaně a na závěr se radovaly z omalovánky, pastelek a magnetku, který jim bude tento nevšední zážitek připomínat.

Během Medové snídaně se dětem věnovala lektorka z Českého svazu včelařů, která poutavě dětem povídala o včelařství jako profesním oboru a významu chovu včel pro zemědělství.

Masopustní veselí v MŠ

Děti se v tomto týdnu zábavnými formami seznámily s lidovými tradicemi v období MASOPUSTU.

Rozvíjeli jsme řeč – básněmi, zpěvem. Tvořili jsme koláčky a vyráběli masky na masopustní průvod.

Zakončení tohoto týdne vyvrcholilo průvodem společně se školáky. Všem děkujeme za připravené dobroty.

Únor

Divadelní přestavení

Návštěva Naivního divadla v Liberci nás přivítala známou pohádkou podle předlohy Charlese Dickense Čarovná rybí kostička. Pohádka o rybí kostičce, která má kouzelnou moc. Příběh Alenky a jejího chudého otce krále – přes všechny své bláznivé peripetie - vlastně zcela uvěřitelný. Představení bylo plné humoru a krásných písníček.

Přednáška pro rodiče

Ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou ve Frýdlantu, jsme pro rodiče uspořádali přenášku na téma Školní zralost a připravenost.

Obsahem přednášky pro rodiče bylo: Co je to školní zralost, vstup do školy, čeho je potřeba si všímat při rozhodování o nástupu dítěte do ZŠ nebo o odkladu školní docházky, a jak můžeme jednotlivé oblasti rozvíjet?

Přednášku vedla paní Mgr. Dana Šimková- speciální pedagog, která rodičům zodpověděla otázky k tématu. Děkuji rodičům za účast.

Hudbou a tancem k přírodě

S dětmi ze školky jsme opět zavítaly do známého ekologického střediska v Hejnicích. Cílem tohoto programu bylo seznámit děti s hudbou a hudebními nástroji u nás i jinde ve světě. Společně jsme si zahráli na několik hudebních nástrojů a také v rytmu hudby tančili. Program byl velmi zajímavý a inspirující.

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.