Položek: 55-60 z celkem: 218   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Barevný podzim (říjen-listopad)

Název tohoto tématu přináší činnosti související s podzimem, přírodou, pohybem a zdravím v tomto období. V popředí byly výlety do přírody s pozorováním všech znaků podzimu. Pozorovali jsme změny počasí, barvy podzimní přírody, odlet stěhovavých ptáků, dozrávání podzimních plodů.

V druhé polovině října se nám počasí opravdu ukázalo v mnoha podobách, užili jsme si několik dní sluníčka a tepla, ale přišlo ochlazení, déšť a o mlhu po ránu také nebyla nouze.  Na vycházkách jsme stále objevovali velké množství hub a doufali, že místo deště přijde vítr, abychom si mohli pustit opravdového draka na poli.

Jak se chránit před nachlazením a rýmou se děti dozvěděly z knížky „Pohádky z mechu a kapradí „Jak vařili šípkový čaj“. S dětmi jsme vyrobili šípkový čaj, který jsme společně ochutnali. Byl moc dobrý.

Dýňobraní

Dýňobraní je v naší školce tradicí, která patří k podzimu. Ve spolupráci s kutilským kroužkem pod vedením Irenky Fejtkové jsme se pustili do práce. Za pěkného počasí jsme na zahradě školního klubu přivítali příznivce této tradice. Rodiče a děti se dali do dlabání dýní a vyrobili nádherné dýňové lucerny a lucerničky, které budou zdobit cestu ve Strašidelném lese v Předláncích. Někteří se pustili do práce se zápalem a vydlabali více luceren a u některých rodičů pod jejich rukama vzniklo umělecké dílo.

Na přípravě této akce se podílely děti z mateřské školy, které upekly dýňový  koláč. Poděkování paní vychovatelce Irence Fejtkové za pečlivou přípravu.

Děkujeme kuchyni za výbornou dýňovou polévku. Poděkování všem, kteří se podíleli za pohoštění a vytvoření příjemné podzimní atmosféry

Cvičení v tělocvičně

Cvičení v tělocvičněCvičení v tělocvičně

Využíváme tělocvičnu ke společným hrám. Zacvičíme si na nářadí nebo se zkrátka jen vyběhat a vydovádět. Pro děti jsme pořídily nové sportovní pomůcky pro rozvoj pohybové zdatnosti. Vedeme děti zábavnou a nenásilnou formou k základním pohybovým dovednostem.

Projekty:

Zdravý úsměv

Využili jsme nabídku z Mateřského centra Mateřídouška v Hejnicích na preventivní program Zdravý úsměv. Cílem projektu je naučit děti technice čištění chrupu, obecné péči o orální zdraví, napomoci ke vzniku celoživotního návyku spojeného s péčí o dutinu o ústní. Projekt byl zpracován do dvou lekcí, kde se děti teoreticky i prakticky učí péči o svůj chrup. K dispozici jsou různé pomůcky – pracovní listy (slouží jako omalovánky a jsou zaměřeny tematicky), modely zubů, plakáty, plyšová zvířátka se zabudovaným modelem chrupu. Děti při každé lekci obdržely motivační dárky se zaměřením na ústní hygienu – zubní kartáčky, zubní pasty, obrázky, magnetky, omalovánky, říkanky atd. Tento projekt bude zařazen jako každoroční aktivita.

Zdravá 5

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Nadační fond Albert poskytuje školám tento vzdělávací program zdarma.

Paní lektorka dětem pomocí různých didaktických pomůcek ukázala, jak je pro děti důležité jíst zdravě. Jednalo se o pohádkový příběh o Evičce a Péťovi, kteří naleznou společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví. Pásmo bylo protkáno praktickými úkoly, do kterých se zapojily všechny děti.

Září 2022

Měsíc září přinesl nový školní rok a spolu s ním i nové tváře dětiček do naší mateřské školky.

Do třídy „Broučků“ nastoupily nové děti. První dny se sice bez slziček neobešly, ale jak se zdá, děti si rychle zvykly a po rodičích se jim již tolik nestýská. Děti se bez velkých potíží zapojily do běžných činností ve školce, přivykaly jinému režimu, než na který byly doposud zvyklé a v dětském kolektivu nacházejí kamarády. V tomto měsíci si děti prostřednictvím her, písniček a říkadel procvičily jména kamarádů, zapamatovaly si svoji značku a také název třídy.

Děti ze Sluníček jsou již přeci zkušenější, ale přesto jsme zařazovali hry na poznávání značek, jmen kamarádů a také na stanovení pravidel třídy. V tomto měsíci dominovalo téma ,,Jsme kamarádi“ a „Naše školka“  a tak se děti zapojily do společných aktivit a her při pobytu nejen ve třídě, ale i na zahradě a okolí.

Ve školce si v září hlavně hrajeme a seznamujeme se s novými kamarády. Také se ale učíme a pracujeme. Vytváříme, malujeme, zpíváme a cvičíme. Slziček už je teď pomálu, školka je prostě prima

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.