Položek: 97-100 z celkem: 100   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec

Vánoční dílna

Vánoční dílnaV pátek 27. 11. se naše škola otevřela všem, kteří se chtěli příjemně naladit do nacházející adventní nálady. Proběhla tu již po devátě tradiční vánoční dílna, kde si všichni přítomní mohli vyrobit různé vánoční dekorace, od papírových andělů, vánočních hvězd a přání až po adventní věnce a svícny. Kromě toho byl připravený bohatý prodejní trh s výrobky našich žáků.

Rozvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 28. 11. se děti z mateřské školy a žáci základní školy zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové, kde vystoupili s krátkým programem vánočních koled a básní.

Čertovský den ve škole

V pátek 4. 12. proběhl na naší škole čertovský den. Žáci mohli přijít v masce čertíka nebo anděla. Také výuka byla přizpůsobena tématice – o čertech se učilo v českém jazyce, angličtině nebo matematice. Během dopoledne také všechny třídy navštívil Mikuláš s čertem, aby nadělil dětem malou sladkost za básničku nebo písničku.                                             Odpoledne pak čertovský den pokračoval programem ve školní družině pod názvem „Čertovské rejdění“.

O škole Višňová

Jsme základní školou s 1. stupněm a mateřskou školou. Školu navštěvují žáci ze všech částí obce Višňová a z obce Černousy. Tomu jsou přizpůsobeny jízdní řády vlakové i autobusové dopravy, dobré spojení je i s Frýdlantem.
Základní škola sídlí v budově na jedné straně obce, školní družina sídlí v samostatné budově na druhé straně obce ve stejné budově jako mateřská škola a školní restaurace firmy Scolarest. Škola má jednu tělocvičnu a využívá hřiště TJ Jiskra Višňová.
Velkou pozornost věnuje škola žáků prospěchově slabším a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Díky nižšímu průměrnému počtu žáků ve třídách je možné efektivněji uplatňovat individuální přístup a vyučovat je podle specificky upravených individuálních plánů. Nadaným žákům je věnována pozornost nejenom při vyučování, kdy se opět uplatňuje individuální přístup, ale zapojují se do i různých projektů, účastní se vědomostních soutěží a olympiád.
V průběhu školního roku jsou pro všechny žáky ZŠ a děti ž MŠ připravovány krátkodobé i dlouhodobé projekty s environmentální tématikou, účastníme se různých sportovních soutěží, např. atletických závodů, soutěží ve fotbale a florbale. V rámci projektu „Rozvoj spolupráce škol v česko-polském příhraničí“ dlouhodobě spolupracujeme s polskou školou v Sulikówě.
Snažíme se o dobré a otevřené vztahy se zákonnými zástupci žáků, obcí a veřejností. Každý rok organizujeme pro zákonné zástupce i veřejnost Den otevřených dveří, tvůrčí dílny, školní akademii a řadu dalších kulturních a společenských akcí.

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).