Položek: 97-100 z celkem: 122   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Hasík

HasíkV úterý 4. dubna proběhl ve 2. ročníku vzdělávací program Hasík zaměřený na oblast požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Program obsazoval řadu scének a modelových situací, na kterých se žáci učili, jak se zachovat v krizových situacích spojených např. s požárem. Nakonec si všichni mohli vyzkoušet hasičskou výstroj a potěšit se s dráčkem Hasíkem, který je celým programem provázel. Za hezký program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Mgr. Zdenka Zimová

Kraj od kraje - Velikonoce jsou tu i tam

V pátek 31. 3. se v rámci projektu "První cesty za kulturou" žáčci 1. a 2. třídy zúčastnili výletu do Oblastní galerie v Liberci, kde se aktivně zapojili do velikonočního programu. Hravou formou se dozvěděli o velikonočních zvycích a tradicích v různých koutech naší republiky. Na závěr si vyrobili krásnou slepičku s vajíčkem.
Mgr. Adéla Paříková

Svět očima Josefa Čapka

Svět očima Josefa ČapkaV pondělí 20. 3. navštívili žáci 3. - 5. ročníku Oblastní galerii v Liberci, kde byl pro ně připraven program s názvem "Svět podle Josefa Čapka". Jednalo se o doprovodnou akci k probíhající výstavě "Nespatříte hada", jež se věnuje zobrazení dětského světa.
Během programu si žáci prohlédli ilustrace Josefa Čapka, Františka Hrubína, Jana Skácela a Miloslava Kabeláče. Potom se sami na chvíli stali ilustrátory i spisovateli a vytvářeli si vlastní "knihu". Po práci si vyzkoušeli lákadla interaktivní expozice a s lektorkou si povídali o designu.
Mgr. Lucie Holanová, Mgr. Vladimíra Erbanová

Návštěva Galerie v Liberci 20. 3. 2017

Vystoupili jsme z autobusu a vešli jsme do velké krásné budovy. V budově jsme se převlékli a šli jsme do jedné z místností, kde byly obrazy od Josefa Čapka v originále. K prohlídce obrazů nám paní průvodkyně pustila skladbu dětského sboru, která byla velmi krásná. Dále jsme šli do druhé části prohlídky, kde jsme přiřazovali obrázky Josefa Čapka k textům od Františka Hrubína. Když jsme obrázky přiřadili, paní průvodkyně nám řekla, že si zahrajeme na spisovatele, ilustrátory a nakladatele v jednom.
Nejprve jsme si namalovali náčrtek, potom nám průvodkyně rozdala lepicí papíry a to, co jsme namalovali na papír, to jsme potom udělali vlnou na lepicí papír. To jsme si hráli na ilustrátory. Potom jsme k tomu obrázku napsali text a nakonec jsme vše sešili do jednoho a vytvořili něco jako knížku.
Když jsme vše dodělali, šli jsme do interaktivní místnosti, kde jsme zkoušeli různé věci např. malovat pískem nebo skládat hlavolamy apod. A úplně na závěr jsme si hráli na designéry.
Krásný den. Tereza Židů, žákyně 5. třídy