Položek: 97-100 z celkem: 116   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV pondělí 5. 12. navštívil naší školu Mikuláš se svým kamarádem čertem. Každému žáčkovi přečetli jeho prohřešky z knihy hříchů a vykoupením pak byla krátká básnička nebo písnička. Všechny děti byli nakonec obdarováni malou sladkostí. Fotografie jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

Rozsvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozsvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 26. 11. jsme se zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové. Děti z MŠ se svými učitelkami Lucií Snášelovou, Janou Bečičkovou a Věrou Hlubůčkovou zarecitovaly dvě básničky a zazpívaly dvě písničky s vánoční tématikou. Žáci ZŠ pod vedením paní učitelky Zdenky Zimové zpříjemnili všem účastníkům začátek adventního času tradičními koledami. Odměnou pro všechny byl slavnostně nazdobený stromek, jehož ozdoby vyrobili žáci školy při pracovním vyučování. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Vánoční tvůrčí dílna

Vánoční tvůrčí dílnaV pátek 25. 11. se ve škole uskutečnil jubilejní 10. ročník vánoční tvůrčí dílny. Děti, jejich rodiče či prarodiče si mohli vyrobit adventní věnec, vánoční svícen, anděla ze dřeva, vánoční hvězdu nebo přáníčko pro své blízké. Současně byla otevřena adventní tržnice, kde si všichni příchozí mohli vybrat výrobky s vánoční tématikou, které vyrobili naši žáci v hodinách pracovního vyučování či výtvarné výchovy. Děkujeme všem za účast. Fotografie z dílny jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Školní výlet do IQ parku v Liberci

V pondělí 24. 10. žáci 1. a 2. třídy navštívili zábavní centrum IQ Park v Liberci. Vyzkoušeli si několik hlavolamů, zahráli si v dětské ordinaci na lékaře, cestovali vesmírem, pluli na potápějící se lodi Titanic, hledali cestu ze zrcadlového bludiště, nakupovali v dětském supermarketu, poznávali různé fyzikální zákony a hlavně si zažili spoustu zábavy. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).