Položek: 87-92 z celkem: 107   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Preventivní programy- Maják

Na začátku března navštívila naši školu organizace Maják, která připravuje pro žáky preventivní programy. Děti se zapojily do těchto programů:

3.třída- Já a internet

Program skrze aktivity poukazuje na možná nebezpečí na internetu. Žáci pracují s příběhy, pomocí kterých jsou nastíněna základní pravidla bezpečného pohybu na internetu. Prostor je věnován i kyberšikaně a jejímu řešení. Dále je kladen důraz na nebezpečí kontaktu s cizími lidmi a na rizika sdílení informací ve virtuálním prostředí.

4.třída-Alkohol a kouření

Formou aktivity žáci nejprve pracují s fotografiemi, které znázorňují škodlivé a zdraví prospěšnénčinnosti. V návaznosti na to je věnován prostor škodlivosti užívání alkoholu a nebezpečí závislosti. Poté žáci pracují s obsahem cigaretového kouře a vlivem pasivního kouření. Příběhem je přiblíženo riziko vzniku závislosti na kouření.

5.třída-Jsem originál

V úvodu programu jsou žáci povzbuzeni k uvědomění si vlastní hodnoty. Další část je zaměřena na vzájemný respekt, pomocí obrázkových karet je probráno fungování a vztahy v třídním kolektivu. Dále je otevřeno téma šikany, žáci pracují s dramaticky ztvárněným příběhem. Poté probíhá společná aktivita pro rozvoj spolupráce a komunikace.

Masopustní průvod

Na konci měsíce února jsme se zapojili do masopustního veselí a prošli si naši krásnou vesnici v maskách. Letos se zapojily všechny třídy a překonali jsme rekord v počtu masek. Přidali se i  třídní učitelé, to mě velmi těší. Masky byly úžasné. Někteří žáci se opravdu nadchli do jejich výroby. U mateřské školy se k nám na malou chvíli připojily dětičky z MŠ. Bohužel se nás trochu bály, proto jsme se po malé chvíli museli rozdělit. Během průvodu jsme tedy podnikli dvě zastávky u MŠ a OÚ, kde děti po krátkém vystoupení dostaly sladkou odměnu. Letos pro nás složila masopustní báseň Terezka Jindráková z 5.třídy. Ještě jednou za to děkuji.

Soutěž v maskách dopadla následovně:

1.třída

1. Alexander Hejduk

2. Adriana Nguyen

3. Barbora Seifertová

2.+3.třída

1. Anna Houdová

2. David Kremina

3. Marek Pařík

4.+5.třída

1. Jan Vondrovský

2. Pavel Šubrt

3. Matěj Marek

Školní kolo recitační soutěže

V měsíci únoru se děti mohly zúčastnit školního kola recitační soutěže, které pořádáme na půdě školy každý rok. Žáci recitovali před porotou v učebně přírodních věd. Musím všechny pochválit za to, že se velmi dobře připravili a básničky se opravdu naučili. Hodnotili jsme samozřejmě nejen to, jak děti báseň umí, ale hlavně to, jak ji přednáší. Jak se dokáží vcítit do přednesu. Kritérií hodnocení bylo několik. Hlavně se žáci vyzkoušeli vystupovat před porotou, spolužáky. Učí je to zdravě překonat trému. Děkuji všem za účast a prezentaci školy.

V kategorii 1.třída je umístění následující:

1. Týna Mládková
  2. Magdaléna Krejčíková
  3. Emma Veselá

Kategorie 2.+3.třída

1. Anna Houdová
  2. Ema Mocová
  3. Marek Pařík

Kategorie 4.+5.třída

1. Eliška Kreminová
  2. Samuel Šíma
  3. Selena Bacsová

Mgr.Adéla Paříková

Přebor škol v šachu

Po covidové pauze se v únoru opět uskutečnil Přebor škol v šachu. Naši páťáci se zúčastnili krajského kola v Liberci a v kategorii 1. stupně ZŠ si nevedli úplně špatně. V konkurenci 6 škol chyběl půlbod ke čtvrtému místu. Hráli jsme ve složení Martin Punčochář (2 body), Pavel Šubrt, Samuel Šíma (oba 1,5 bodu) a Radek Kremina (1 bod). Zvítězil Turnov před Českou Lípou a Libercem (ZŠ Broumovská). Nejvíce se nám vydařil zápas proti liberecké Doctrině, kterou jsme porazili 3:1. Díky malým herním zkušenostem jsme nedokázali využít s některými soupeři velkou převahu a partie zakončili patem, což je situace, kdy soupeřův král není ohrožený šachem, ale nemá jediné volné pole, na které by mohl vstoupit. Přesto hodnotím účast na turnaji jako úspěšnou, protože jsme se mohli poměřit s vrstevníky z různých koutů Libereckého kraje, z nichž se někteří účastní i republikových přeborů.

Mgr. Dobroslav Buřita

Výpis z vysvědčení

Na závěr 1. pololetí školního roku 2021/2022 si žáci v pondělí 31.1. převzali Výpis z vysvědčení. Pro děti byl tento začátek roku opět těžký, ale zvládly to! Moc jim děkuji za jejich píli a přeji hodně úspěchů v dalším pololetí.

Mgr. Adéla Paříková

Výpis z vysvědčení

Na závěr 1. pololetí školního roku 2021/2022 si žáci v pondělí 31.

Mgr. Adéla Paříková