logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 19   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Masopust v ŠD

Masopust v ŠDPáteční odpoledne v Klubíku patřilo všem dětem,které si připravily tradiční i netradiční masky. Přiletěla víla Zvonilka, Slunéčko sedmitečné, z moře vyplula mořská panna,princezny Anna s Elzou, vykvetla krásná Slunečnice, navštívil nás hromovládce Thor, z Bradavic Harry Potter, Pikachu z Pokémonů, rohatá čertice a  další bytosti. V krásně nazdobených prostorách Klubíku soutěžily masky i ostatní děti v "židličkované", hodem novinami do "pusy klauna", čekala je i malá opičí dráha. Za všechny soutěže obdržely děti sladké odměny, malé občerstvení a pití uhrazené z projektu Inovativní vzdělávání. A nebyl by to správný karneval, kdyby se netančily tance na známé melodie, např. Ptačí tanec nebo Jede, jede mašinka atd.
Budeme se těšit na příští setkání všech, kteří mají odvahu převtělit se do jiných bytostí a velmi oceňujeme pomoc rodičů při vymýšlení originálních převleků.
Děkujeme!!!      Za kolektiv ŠD I.Fejtková, J.Sedlaříková,Z.Hrubá

Hackni svůj mozek

V pátek 23. února proběhl ve škole workshop „Hackni svůj mozek“, kterého se zúčastnili žáci 1. a 2. třídy. Workshopem, který měl 4 tematické bloky, nás provázela lektorka Péťa, která učila žáky pracovat se svými emocemi, uvědomit si svoje silné stránky a návyky, které pak budou umět využít při plnění svých cílů a snů ve škole a v životě.

V prvním bloku - „Mozek a emoce“ – s pomocí zvířat (ještěrka, opice, sova) jsme si vysvětlili funkce jednotlivých částí mozku, nejvíce jsme se zaměřili na centrum emocí. Vysvětlili jsme si, jak s ním pracovat, když jsme nervózní, máme strach nebo zažíváme nové situace. Naučili jsme se techniky ke zklidnění nervozity, strachu, úzkosti a dalších emocí. Řekli jsme si, čím ta naše zvířata nakrmíme, co jim dělá dobře a co jim naopak škodí,

V druhém bloku – „Talenty, cíle a sny“ – jsme si vysvětlili, co je talent a jak s ním a na něm pracovat. Zjistili jsme, co je stav FLOW a proč záměrně vyhledávat činnosti, ve kterých jsme ve FLOW a využívat při nich svůj talent.

Ve třetím bloku – „Návyky, zlozvyky“ – jsme si vysvětlili. jak vznikají, naučili jsme se rozlišit špatné a dobré návyky a jaké kroky udělat pro jejich změnu.

Ve čtvrtém bloku – „Hackni svoje sociální sítě“ – jsme si vysvětlili, jak vzniká závislost na sociálních sítích, elektronických zařízeních, hrách a co je levný dopamin. Ukázali jsme si, jak fungují sociální sítě, jejich algoritmy a proč nám přinášejí negativní emoce. Učili jsme se, jak správně využívat sociální sítě a jaké nebezpečí a rizika se mohou skrývat za používáním sociálních sítí.

„Hackni svůj mozek“ byl určitě pro žáky inspirativní a už se všichni těšíme na další workshop.

Noc ve školní družině

Noc ve školní družině
Školní rok běží na plné obrátky a děti už domů přinesly výpis pololetního vysvědčení. K němu patří i den prázdnin.
A právě v předvečer tohoto dne se sešla skupinka dětí ve školní družině, aby tu strávila noc. Pro děti byl připraven program, nejdříve našly 20ks poschovávaných obálek s různými typy úkolů. 
Mezi vědomostními byly i pohybové (např. Udělejte holubičku, Najdi si během 20s dvě boty atd.)Byla to velká legrace a odměnou byl nalezený sladký poklad. Poté následovala vlastnoručně připravená večeře a přípitek šampíčkem na hezké sny. Občerstvení bylo uhrazeno z projektu OP JAK. 
Ale spát se rozhodně nešlo, protože následovala "pyžamová párty" s hudbou, tancem a smíchem. Když nastala hodina nočního klidu, děti se těšily do svých pelíšků. Všechny noc statečně zvládly bez slziček. Ráno posnídaly čaj a domácí koláče od maminek,paní vychovatelek a asistentky. Pro některé děti si ráno přišly rodiče a některé zůstaly zůstaly na celodenní pobyt v ŠD. Hrály si,tvořily, četly a den volna příjemně utekl. Budeme se těšit na další setkání. 
Za kolektiv ŠD Višňová I.Fejtková 
 
 
 
 

Po stopách rysa

Po stopách rysa

V pátek 9.2.2024 se žáčci I. a II. tříd zúčastnili programu – „Po stopách rysa“, který se uskutečnil v prostorách školy.

Žáčci se hravou a zábavnou formou seznámili s životem rysa, jeho vzhledem, dozvěděli se, co jsou šelmy a proč jsou v přírodě důležité.

Program byl uveden pohádkou z cyklu Hurvínkovy cesty do přírody a pozvolně přešel do společné diskuze o vzhledu, životě a přednostech rysa. Následovala aktivita, při které se žáčci převlékli za rysa a hledali po třídě předem schované obrázky zvířat a hmyzu, u kterých určovali, zdali se jedná o šelmu a proč. Veliký ohlas sklidila aktivita „Z lesa, do lesa“., která se pro velký úspěch u dětí několikrát opakovala. Závěrečné hledání skrytých zvířátek na obrázku bylo velice vtipné a žáčci si procvičili postřeh a představivost.

Tento program zajisté žáčkům zpestřil páteční dopoledne.

Masopustní průvod

Masopustní průvod V úterý 13.2. jsme se vydali se školními dětmi na masopustní průvod naší krásnou vesnicí. Nejprve jsme před školou zhodnotili masky a potom jsme se přesunuli pozdravit děti z naší mateřské školky a naše milé paní kuchařky s paní uklízečkou. Děti z mateřské školky měly připravené krásné vystoupení a dokonce pro školní děti napekly i sladké překvapení. Také paní kuchařky napekly linecká srdíčka, která žáčkům vykouzlila úsměv na tváři. Hned se nám šlo lépe. Další zastávka byla u obecního úřadu, kde všechny děti dostaly sušenku za to, že řekly masopustní básničku. Pak jsme se postupně vraceli směrem ke škole. Poslední zastávka byla u našeho obchůdku s potravinami, kde jsme naposledy přednesli naši básničku. Průvod končil opět před budovou školy, kde na závěr došlo k vyhodnocení masek, které si žáci doma připravili. Umístění dopadlo následovně:
Kategorie 1.třída:  1. místo- Agáta Prýlová (počasí)
                           2.místo - Alexandr Vrkoslav (indián)
                           3.místo - Eliška Šedivá (květinka)
Kategorie 2.+3.třída:  1.místo- Jan Mrklas (strom)
                                 2.třída- Matyáš Valach (myslivec)
                                 3.místo- Kryštof Lang (autíčko)
Kategorie 4.+5.třída:  1.místo -Anička Houdová (kolotoč)
                                2.místo -Marek Pařík (uklízečka)
                                3.místo- Vítek Kalivoda (čert)

                                                                                   
                                                                                                                    


Vánoční nadílka v ŠD

Vánoční nadílka v ŠD

Do naší vánočně vyzdobené družiny zavítal Ježíšek ve čtvrtek 21. 12. 2023. Dříve než jsme se podívali na krásné dárečky, společně jsme si zazpívali koledy, připili si na zdraví a ochutnali cukroví , které dětem připravily maminky. Děti pod stromečkem našly lego stavebnice, různé hlavolamy, společenské hry a knihy od naší oblíbené spisovatelky paní Sandry Dražilové- Zlámalové. A pak už nezbývalo než si vyzkoušet dárek, který byl každému nejbližší. Po příjemně stráveném odpoledni a s přáním všeho nejlepší do Nového roku jsme se rozešli do svých domovů.

 

Pohodový rok 2024 plný zdraví, štěstí, porozumění a lásky přejí paní vychovatelky.

              rena Fejtková, Bc.Jaroslava Sedlaříková


Položek: 7-12 z celkem: 19   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy