logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 81   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Soutěž "Mé toulky přírodou"

Soutěž

Dne 25. 6. 2023 proběhlo na zámku Obora v jihočeském kraji finále celostátní soutěže mladých talentů. Soutěž byla vyhlášena Českomoravskou mysliveckou jednotou u příležitosti jejího stého založení a byla rozdělena do tří okruhů – literárního, výtvarného a fotografického. Téma soutěže bylo ,,Mé toulky za zvěří“. V literárním okruhu se soutěže zúčastnila i naše žačka Anička Houdová se svojí básní ,,V LESE“  a k naší veliké radosti finálové kolo ve své kategorii vyhrála. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

     Mgr. Lenka Langová

Školní akademie

Školní akademie

Před odjezdem na školu v přírodě jsme v pátek 23.6. uskutečnili tradiční Školní akademii před budovou ZŠ. K vidění byl rozmanitý kulturní program, který si připravili žáci a jejich třídní učitelé. Mohli jsme vidět taneční, herecké i recitační vystoupení. Hlavním bodem byla i módní přehlídka žáků 5.třídy. Na závěr jsme se s páťáky slavnostně rozloučili. Přejeme jim, aby se jim na druhém stupni v nové škole dařilo.

    Mgr. Adéla Paříková

Výlet do ZOO Liberec

Výlet do ZOO Liberec

Ve středu 14. června žáci 2. a 3. třídy navštívili zoologickou zahradu v Liberci, kde byl pro ně připraven výukový program „Dobrodružství za poznáním“. S panem lektorem Havlem, který pracuje pro SEV Diviznu v Liberci, jsme prošli celou zoologickou zahradu a o mnohých zvířatech jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Nejprve jsme si povídali u výběhu velbloudů, oslů, dále jsme viděli mytí a cvičení indického slona, které bylo úžasné. Pokračovali jsme prohlídkou a povídáním o žirafách, zebrách, takinech, viděli jsme rozkošné pandy červené, dále rysy, opice a různé druhy ptáků.

V dolní části Zoo se žákům velmi líbili surikaty a krásní růžově zbarvení plameňáci.Vrcholem prohlídky se stalo krmení lví rodinky a bílé tygřice. Na konci prohlídky si žáci koupili u stánku se suvenýry pěkný dáreček nebo něco dobrého do bříška. Z výletu byli žáci moc nadšení a už se zase těší, až budou moci Zoo v Liberci znovu navštívit.

   Mgr. Zdenka Zimová

Střevlik Hejnice

Střevlik Hejnice

Dne 12. 6. 2023 se děti ze třetí a čtvrté třídy zúčastnily výukového programu ,,putování s veverkou Zrzečkou“ ve středisku ekologické výchovy STŘEVLIK, v Hejnicích. Celý program probíhal venku, formou poznávacích aktivit a her. Děti se seznámily se zajímavostmi života veverek, vyzkoušely si postavit veverčí hnízdo, vytvořit veverčí zásoby na zimu. Hravou formou se zdokonalily v orientaci v lesním prostředí a poznávání přírodních materiálů. Zároveň poznaly krásy krajiny v okolí Hejnic. Výlet děti zakončily výstupem na ,,Poustevníkův kámen“ – vyhlídku, ze které měly možnost prohlédnout si celé Hejnice jako na dlani. Výlet se dětem velmi líbil. Určitě si rádi návštěvu Střevlika v příštím školním roce zopakujeme.
  Mgr. Lenka Langová

Ve středu 24. 5. 2023 se žákyně první a druhé třídy zúčastnily fotbalového turnaje pořádaného Dívčí fotbalovou akademií Slovanu Liberec.

Za výborné výkony byly malé hráčky odměněny drobnými dárečky a medailemi. Ale největší radost všem určitě udělala prohlídka fotbalového stadionu a setkání s ligovými hráči a hráčkami Slovanu Liberec.

Už se všichni moc těšíme na další ročník.

         Mgr. Zdenka Zimová

Vesnice roku

Vesnice roku

Chtěla bych moc poděkovat za naše žáky za pozvání na akci, kterou uspořádala obec Višňová k příležitosti soutěže o Vesnici roku. Naši žáčci se s radostí jim vlastní zapojili také do příprav na tuto událost. Nacvičili několik básní, které tematicky vystihovaly jednotlivé spolky (kroužky). S trochou nervozity je bravurně přednesli před porotou v obecním altánu na návsi ve Višňové. Na závěrečné „zastávce“ v kulturním domě na Andělce zase ukončily děti program pro porotu zpěvem písně Dělání, dělání, protože posledním bodem soutěže o Vesnici roku bylo téma řemesla. Na závěr akce se žáčci mohli seznámit s různými řemesly a některá z nich si dokonce vyzkoušet. Na malou chvíli se z nich stali zedníci, pekařky, švadleny nebo například zahradníci. Akce se velmi vydařila a dětem se moc líbila. Přejeme za školu hodně štěstí v soutěži o Vesnici roku. Jsem ráda, že se děti takto zapojily a mohly přidat ruku k dílu.

                      Mgr. Adéla Paříková


Položek: 7-12 z celkem: 81   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Nezapomeňte, že se můžete do konce října zúčastnit soutěže ve sběru kaštanů a žaludů.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy