logotyp
Položek: 13-18 z celkem: 101   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Vánoční dílny ve škole-24.11.2023

Vánoční dílny ve škole-24.11.2023

Tradičně před začátkem adventu pořádáme vánoční dílny také ve škole. Letos již druhým rokem probíhají pouze dopoledne během výuky, protože jsme odpolední dílničky připojili k obecní akci

Rozsvícení vánočního stromu, kde si myslíme, že se může přijít o víkendu podívat více rodičů. Děti mají pak větší radost ze vzájemné spolupráce.

Během dílen ve škole žáci v různě namíchaných skupinkách vyráběli vánoční přáníčka, která jsme předali později na OÚ Višňová a budou dále rozeslána jako poděkování za spolupráci s obcí a školou.

Potom měli tu čest zapojit se do výroby ozdob budoucích vánočních stromečků, které jsou vysazeny v osadách Višňové. Na závěr si vyrobili malý svícínek jako poděkování za jejich pomoc.

Musím říci, že se jim to všechno moc povedlo.

  Moc dětem i pedagogům děkuji za spolupráci,

                      Mgr. Adéla Paříková

 

Naivní divadlo Liberec- Dodo

Naivní divadlo Liberec- Dodo

Ve čtvrtek 23. listopadu se děti z MŠ a žáci 1. – 3. třídy ZŠ vydali do Naivního divadla v Liberci na loutkové představení Dodo. Děj dobrodružné inscenace se odehrával v muzeu při slavnostním otevření nové expozice, která měla návštěvníkům přiblížit přírodní krásy dalekého ostrova Mauricia včetně jediného zkamenělého vejce dávno vyhynulého ptáka Doda. Žáci byli vtaženi do fantazijního světa dvou dětí, které se nepozorovaně vkradly do expozice a vlastní představivostí ptáka Doda oživily. Hravou formou se seznámili s tématem vyhynulých druhů živočichů a vztahu člověka k přírodě. Představení se všem velice líbilo.

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Projektový den ve škole- plýtvání potravinami

Projektový den ve škole- plýtvání potravinami

V pátek 10. listopadu se žáci 3. – 5. třídy zúčastnili 1. projektového dne zaměřeného na plýtvání potravinami. Tématem prvního bloku byly regionální suroviny.

Po shlédnutí prezentace Frýdlantsko a jeho výrobci regionálních potravin, aktivní diskusi a seznámení se s daným tématem se žáci rozdělili do smíšených skupin. První aktivitou ve skupinách bylo vyhledávání informací o regionálních výrobcích potravin na tabletech a zjišťování, které potraviny produkují.

Druhou aktivitou byla čtenářská dílna. Žáci četli připravené texty o těchto regionálních producentech potravin: Levandulovna, Med od Nojmíků, Pivovar Albrecht a Farma Lukava.  Po přečtení měli za úkol v textech vyhledat informace a odpovědět na dané otázky. V závěru vymýšleli otázky, které by položili daným výrobcům při setkání.

V druhé prezentaci Včely a med a krátkém videu se seznámili s problematikou výroby a zpracování medu. V následném pracovním listu luštili přesmyčky, spojovali jednotlivé produkty s jejich následným využitím a nakonec počítali.

Poslední aktivitou byla regionální desková hra Naplň si své bedýnky. Žáci si museli jednotlivé části hry rozstříhat, jednotlivé názvy (obce, producenty, bankomaty …) umístit na mapu – desku a po kontrole přilepit. Zvolili si bankéře a správce skladu a poté již mohli začít hrát. Hra měla dvě varianty – hotovostní a bezhotovostní. Podstatou hry bylo nakoupit výrobky z regionu, ze severního a jižního skladu a naplnit malou a velkou bedýnku danými produkty.

Z projektového dne si žáci odnesli mnoho nových informací a nové zkušenosti ze spolupráce.

 

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Vážení rodiče a žáci,
ZŠ, MŠ i ŠD je dne 27.11.(pondělí) v plném provozu. 
Mgr. Adéla Paříková 
Střevlik- Po stopách lesní zvěře

Střevlik- Po stopách lesní zvěře

25. 10. 2023 se děti z 3., 4. a 5. ročníku zúčastnily výukového programu v ekocentru Střevlik v Oldřichově v Hájích.
Program se nazýval ,,Po stopách lesní zvěře“ a probíhal ve vnitřních i venkovních prostorách. Děti měly možnost osahat si různé druhy paroží, kožešin, kostí nebo dalších částí těl zvířat, žijících ve volné přírodě. Druhá část programu probíhala v okolních lesích. Děti hledaly stopy zvířat a celý program si maximálně užily.
Mgr. Lenka Langová

Oslava jubilantů v Předláncích

Oslava jubilantů v Předláncích
V pátek 13.10. proběhlo v hostinci U Vohnoutů slavnostní setkání našich seniorů. Jedním z dárečků bylo vystoupení žáků naší školy pod vedením paní učitelky Lenky Langové. Děti nacvičily a s pomocí rekvizit předvedly písničku "Dělání, dělání", která byla speciálně vybraná při prezentaci "Vesnice roku". Další dvě písničky byly určené přímo našim oslavencům-babičkám a dědečkům. Vystoupení zakončil Honzík Mrklas z druhé třídy krásnou a vtipnou básničkou.
Velké poděkování všem.   
 I.Fejtková 

Položek: 13-18 z celkem: 101   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy